Themes - Hello Elementor - en to nl translation catalogue (125 entries)

note: Description of the theme
en: Hello Elementor is a lightweight and minimalist WordPress theme that was built specifically to work seamlessly with the Elementor site builder plugin. The theme is free, open-source, and designed for users who want a flexible, easy-to-use, and customizable website. The theme, which is optimized for performance, provides a solid foundation for users to build their own unique designs using the Elementor drag-and-drop site builder. Its simplicity and flexibility make it a great choice for both beginners and experienced Web Creators.
nl: Hello Elementor is een lichtgewicht en minimalistisch WordPress thema dat speciaal is gebouwd om naadloos samen te werken met de Elementor site bouwer plugin. Het thema is gratis, open-source en ontworpen voor gebruikers die een flexibele, gebruiksvriendelijke en aanpasbare site willen. Het thema, dat geoptimaliseerd is voor prestaties, biedt een solide basis voor gebruikers om hun eigen unieke ontwerpen te maken met behulp van de Elementor verslepen site bouwer. Zijn eenvoud en flexibiliteit maken het een uitstekende keuze voor zowel beginners als ervaren web makers.

en: Hello Theme Home
nl: Hello thema home

en: Connect any website to automated Email & SMS workflows in a click with Send.
nl: Verbind elke site met geautomatiseerde e-mail & SMS workflows in een klik met Send.

en: Send
nl: Verzenden

en: Add New
nl: Nieuwe toevoegen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Add mega menus, search bars, login buttons and more with Elementor Pro.
nl: Toevoegen mega menu's, zoekbalken, login knoppen en meer met Elementor Pro.

en: Create custom headers
nl: Aangepaste headers maken

en: Adjust your footer to include contact forms, sitemaps and more with Elementor Pro.
nl: Pas je footer aan met contactformulieren, sitemaps en meer met Elementor Pro.

en: Create custom footers
nl: Aangepaste footers maken

en: Settings must be an array
nl: Instellingen moeten een array zijn

en: Role Manager
nl: Rolmanager

en: Customs Attribute
nl: Aangepaste attributen

en: Form Integrations
nl: Formulier integraties

en: Form Submission
nl: Formulier inzending

en: Collaborative Notes
nl: Samenwerkende notities

en: E-commerce Features
nl: E-commerce functies

en: Custom Code & CSS
nl: Aangepaste code & CSS

en: Popup Builder
nl: Pop-up bouwer

en: Get complete design flexibility for your website with Elementor Pro’s advanced tools and premium features.
nl: Krijg volledige ontwerpflexibiliteit voor je site met Elementor Pro's geavanceerde gereedschappen en premium functies.

en: Bring your vision to life
nl: Breng je visie tot leven

en: Let's Go
nl: Aan de slag

en: Boost creativity with Elementor AI. Craft & enhance copy, create custom CSS & Code, and generate images to elevate your website.
nl: Geef creativiteit een boost met Elementor AI. Creëer en verbeter teksten, maak aangepaste CSS en code en genereer afbeeldingen om je site te verbeteren.

en: Install
nl: Installeren

en: Try Image Optimizer for free
nl: Gratis Image Optimizer proberen

en: Improve Speed.
nl: Verbeter de snelheid.

en: Reduce Size.
nl: Grootte verkleinen.

en: Optimize Images.
nl: Afbeeldingen optimaliseren.

en: Upgrade now
nl: Upgrade nu

en: Unlock the theme builder, popup builder, 100+ widgets and more advanced tools to take your website to the next level.
nl: Maak gebruik van de thema builder, pop-up builder, 100+ widgets en meer geavanceerde gereedschappen om je site naar een hoger niveau te tillen.

en: Go Pro, Go Limitless
nl: Ga Pro, ga grenzeloos

en: Welcome to Hello Theme—a lightweight, blank canvas designed to integrate seamlessly with Elementor, the most popular, no-code visual website builder. By installing and activating Elementor, you'll unlock the power to craft a professional website with advanced features and functionalities.
nl: Welkom bij Hello Theme - een lichtgewicht, leeg canvas dat is ontworpen om naadloos te integreren met Elementor, de populairste visuele sitebouwer zonder code. Door Elementor te installeren en te activeren, ontgrendel je de kracht om een professionele site te maken met geavanceerde functies en functionaliteiten.

en: Site Fonts
nl: Site lettertypen

en: Site Colors
nl: Site kleuren

en: Site Favicon
nl: Site favicon

en: Site Name
nl: Site naam

en: Add New Page
nl: Nieuwe pagina toevoegen

en: Platinum Support
nl: Platinum ondersteuning

en: Help Center
nl: Hulpcentrum

en: Rate Us
nl: Waardeer ons

en: Settings
nl: Instellingen

en: Notice dismissed.
nl: Bericht genegeerd.

en: AI Site Planner
nl: AI site planner

en: Theme Builder
nl: Thema bouwer

en: Something went wrong.
nl: Er ging iets mis.

en: Toggle Background Color
nl: Toggle achtergrondkleur

en: Text
nl: Tekst

en: Go to the <a href="%s" target="_blank">Menus screen</a> to manage your menus. Changes will be reflected in the preview only after the page reloads.
nl: Ga naar het <a href="%s" target="_blank">Menu's scherm</a> om je menu's te beheren. Wijzigingen worden pas in het voorbeeld weergegeven nadat de pagina opnieuw is geladen.

en: Transition Duration
nl: Overgang duur

en: Hover
nl: Hoveren

en: Normal
nl: Normaal

en: Text Stroke
nl: Lijn tekst

en: Text Shadow
nl: Tekst schaduw

en: Mobile menu
nl: Mobiel menu

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

note: translators: %s: HTML entity for arrow character.
en: Next %s
nl: Volgende %s

note: translators: %s: HTML entity for arrow character.
en: %s Previous
nl: %s vorige

en: Side Margins
nl: Zijkant marges

en: Tagline Gap
nl: Tag regel ruimte

en: After
nl: Na

en: Below
nl: Onder

en: Before
nl: Voor

en: Tagline Position
nl: Slogan positie

en: Hello Theme
nl: Hello thema

en: Upgrade Now
nl: Upgrade nu

en: Build and customize every part of your website, including Theme Parts with Elementor Pro.
nl: Bouw en pas elk deel van je site aan, inclusief thema onderdelen met Elementor Pro.

en: Customize your entire website with Elementor Pro
nl: Pas je hele site aan met Elementor Pro

en: Get Elementor Pro
nl: Verkrijg Elementor Pro

en: Hello Theme Header
nl: Hello Theme header

note: translators: %s: Link that opens the theme settings page.
en: Note: Hiding all the elements, only hides them visually. To disable them completely go to <a href="%s">Theme Settings</a> .
nl: Let op: het verbergen van alle elementen, verbergt ze alleen visueel. Om ze volledig uit te schakelen ga je naar <a href="%s">Thema instellingen</a>.

en: Hello Theme Footer
nl: Hello Theme footer

en: Learn More
nl: Leer meer

en: Customize and style the builtin Hello Theme’s cross-site header & footer from the Elementor "Site Settings" panel.
nl: Pas de cross-site header & footer van het ingebouwde Hello thema aan en stijl deze vanuit het paneel "Site instellingen" van Elementor.

en: Start Designing
nl: Begin met ontwerpen

en: Customize your cross-site header & footer from Elementor’s "Site Settings" panel.
nl: Pas je cross-site header & footer aan vanuit het paneel "Site instellingen" van Elementor.

en: Style cross-site header & footer
nl: Stijl cross-site header & footer

en: Activate header & footer experiment
nl: Activeer header & footer experiment

en: Design your cross-site header & footer from Elementor’s "Site Settings" panel.
nl: Ontwerp je cross-site header & footer vanuit het paneel "Site instellingen" van Elementor.

en: Style using Elementor
nl: Stijl met gebruik van Elementor

en: Create cross-site header & footer using Elementor.
nl: Maak cross-site header & footer met Elementor.

en: Header & Footer
nl: Header & footer

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's title
nl: Ga naar <a href="%s">Site identiteit</a> om de titel van je site te beheren

en: Skip to content
nl: Ga naar de inhoud

en: Create Header
nl: Maak een header

en: Create a custom header with the Theme Builder
nl: Maak een aangepaste header met de nieuwe thema bouwer

en: Toggle Color
nl: Toggle kleur

en: None
nl: Geen

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Menu Layout
nl: Menu lay-out

en: Create Footer
nl: Maak een footer

en: With the Theme Builder you can jump directly into each part of your site
nl: Met de nieuwe thema bouwer kun je direct naar elk deel van je site springen

en: Create a custom footer with the Theme Builder
nl: Maak een aangepaste footer met de nieuwe thema bouwer

en: All rights reserved
nl: Alle rechten voorbehouden

en: Color
nl: Kleur

en: Go to <a href="%s" target="_blank">Menus screen</a> to create one.
nl: Ga naar <a href="%s" target="_blank">Menu's scherm</a> om er een te maken.

en: There are no menus in your site.
nl: Er zijn geen menu's op je site.

en: — Select a Menu —
nl: — Selecteer een menu —

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's tagline
nl: Ga naar <a href="%s">Site identiteit</a> om de slogan van je site te beheren

en: Typography
nl: Typografie

en: Text Color
nl: Tekst kleur

note: translators: %s: Link that opens Elementor's "Site Identity" panel.
en: Go to <a href="%s">Site Identity</a> to manage your site's logo
nl: Ga naar<a href="%s">Site identiteit</a> om het logo van je site te beheren

en: Logo Width
nl: Logo breedte

en: Title
nl: Titel

en: Background
nl: Achtergrond

en: Content Width
nl: Inhoud breedte

en: Full Width
nl: Volledige breedte

en: Width
nl: Breedte

en: Centered
nl: Gecentreerd

en: Inverted
nl: Omgekeerd

en: Default
nl: Standaard

en: Layout
nl: Lay-out

en: Tagline
nl: Slogan

en: Hide
nl: Verbergen

en: Show
nl: Toon

en: Site Logo
nl: Site logo

en: Thanks for installing the Hello Theme!
nl: Bedankt voor het installeren van Hello Theme!

en: Install Elementor
nl: Installeer Elementor

en: Activate Elementor
nl: Activeer Elementor

[ctx: comments title]
en: %s Response | %s Responses
nl[0]: %s reactie
nl[1]: %s reacties

[ctx: comments title]
en: One Response
nl: Eén reactie

en: It seems we can't find what you're looking for.
nl: We kunnen niet vinden wat je zoekt.

en: Search results for:
nl: Zoekresultaten voor:

en: Tagged
nl: Getagged

en: It looks like nothing was found at this location.
nl: Het lijkt erop dat er niets is gevonden op deze locatie.

en: The page can&rsquo;t be found.
nl: Deze pagina kon niet worden gevonden.
