Elementor Pro - en to tr translation catalogue (109 entries)

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Actions
tr: Eylemler

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: Add nofollow
tr: Nofollow ekle

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Integrations
tr: Entegrasyonlar

en: No products in the cart.
tr: Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

en: View Cart
tr: Sepeti Görüntüle

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Something went wrong.
tr: Bir şeyler yanlış gitti.

en: Enter your description
tr: Açıklamanızı girin

en: Opacity
tr: Saydamlık

en: Section
tr: Bölüm

en: Apply
tr: Uygula

en: Page Layout
tr: Sayfa düzeni

en: Default Page Template from your theme
tr: Tema'dan gelen Varsayılan Sayfa Şablonu

en: No header, no footer, just Elementor
tr: Ne başlık, ne alt kısım, sadece Elementor

en: This template includes the header, full-width content and footer
tr: Bu şablon başlık, tam boyutlu içerik ve alt kısım içermektedir

en: Preview Changes
tr: Değişiklikleri Önizle

en: Preview
tr: Önizleme

en: Start
tr: Başla

en: End
tr: Son

en: Fallback
tr: Yedek

en: Featured Image
tr: Öne çıkan görsel

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Set how many slides are scrolled per swipe.
tr: Kaydırma başına kaç slayt olacağını ayarlayın.

en: Close
tr: Kapat

en: Custom Fonts
tr: Özel yazı tipleri

en: Delete
tr: Sil

en: Search
tr: Ara

en: Transition Duration
tr: Geçiş süresi

en: UI Color
tr: UI Rengi

en: UI Hover Color
tr: Arayüz Bağlantı Vurgusu

[ctx: Text Shadow Control]
en: Shadow
tr: Gölge

en: Full Width
tr: Tam genişlik

en: Bring to Front
tr: Önyüze getir

en: Menu
tr: Menü

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Toggle
tr: Aç/Kapa

en: Stretch
tr: Uzun

en: Warning: Please backup your database before making the rollback.
tr: Uyarı : Geri almadan önce lütfen veritabanı yedeğini alın.

en: Rollback to Previous Version
tr: Önceki sürüme geri dön

[ctx: Background Control]
en: Image
tr: Görsel

[ctx: Background Control]
en: Size
tr: Boyut

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Page
tr: Sayfa

en: Colors
tr: Renkler

en: Popular
tr: Popüler

en: Position
tr: Pozisyon

en: Width
tr: Genişlik

[ctx: Background Control]
en: Cover
tr: Kapak

[ctx: Background Control]
en: Auto
tr: Otomatik

en: On
tr: Açık

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Active Color
tr: Aktif renk

en: All
tr: Hepsi

en: List
tr: Liste

en: Status
tr: Durum

en: Description
tr: Açıklama

en: Link
tr: Bağlantı

en: Separator
tr: Ayırıcı

en: Solid
tr: Katı

en: Dotted
tr: Noktalı

en: Dashed
tr: Kesik

en: Double
tr: Çift

en: Inline
tr: Sırada

en: Show
tr: Göster

en: Bottom
tr: Aşağı

en: Hide
tr: Gizle

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Space Between
tr: Ara boşluk

en: Content
tr: İçerik

en: Custom
tr: Özel

en: Middle
tr: Orta

en: Custom CSS
tr: Özel CSS

en: Text Align
tr: Metin hizalama

en: Height
tr: Yükseklik

en: Navigation
tr: Navigasyon

en: Arrows
tr: Oklar

en: Content Width
tr: İçerik genişliği

en: Extra Large
tr: Ekstra büyük

en: Type
tr: Tür

en: Text
tr: Metin

en: Select
tr: Seç

en: Column Width
tr: Sütun genişliği

en: Default
tr: Varsayılan

en: Style
tr: Stil

en: CSS Classes
tr: CSS sınıfları

en: Name
tr: İsim

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Text Color
tr: Metin rengi

en: Border Color
tr: Kenar rengi

en: Typography
tr: Tipografi

en: Cancel
tr: İptal

en: Shortcode
tr: Kısa kod

en: Edit Template
tr: Şablonu düzenle

en: Template
tr: Şablon

en: Choose Template
tr: Şablon seç

en: Title
tr: Başlık

en: Top
tr: Yukarı

en: None
tr: Yok

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Excerpt
tr: Alıntı

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Off
tr: Kapalı
